Kontakt os
+8618700875368
Nr.6 Zhangba Først St, Xian Høj - Teknik Område, Shaanxi Provins
JIS D 0203 Regnsprøjtekammer
Standard: JIS D 0203
Indvendige mål (mm):1000*1000*1000 D*B*H
Regnmundstykke: 2 huller
Prøve til dyse: Ca. 400 mm
R1 Vandgennemstrømningshastighed: 1,9L/min.
R2 Vandgennemstrømningshastighed: 3,3L/min.
S1 Vandgennemstrømningshastighed: 24,5L/min
S2 Vandgennemstrømningshastighed: 39,2L/min
Navn: JIS D 0203 Regnspraykammer
Beskrivelse
LIB Environmental er en af de professionelle og troværdige producenter af klimatiske og miljømæssige testkamre i Kina. Udstyret med en professionel fabrik kan vi tilbyde dig jis d 0203 regnspraykammer med konkurrencedygtig pris. Nu har vi højkvalitets jis d 0203 regnspraykammer til salg, velkommen til at købe vores testkammer til lav pris og tjekke prisen hos vores leverandør.
JIS D 0203 regnspraykammerer formuleret i overensstemmelse med JIS D 0203-standarden for at teste den vandtætte ydeevne af bildelene, udstyret med automatisk vandindtag og vandcirkulationsanordning, hvilket effektivt sparer penge.
JIS D 0203 vandsprøjtekammer er forberedt i henhold til forskellige testkrav. Multifunktionscontrolleren er nem at betjene, en-tast kontrollerer testkravparametrene og kan tilsluttes pc-terminalen eksternt for at lette download og brug af testdata. JIS D 0203 Rain Spray Chamber anvendes hovedsageligt til test af bildele.
Teknisk hovedparameter
| Navn | JIS D 0203 Regnsprøjtekammer |
| Model | R-1000JIS |
| Indvendige mål (mm) | 1000*1000*1000 D*W*H |
| Overordnede mål (mm) | 1100*1460*1900 D*W*H |
| Afstand fra prøve til dyse | Ca. 400 mm |
| Regnmundstykke | 2 huller |
| Regndysehul | Φ0,5 mm |
| R1 Vandgennemstrømningshastighed | 1,9 l/min. |
| R2 Vandgennemstrømningshastighed | 3,3 l/min. |
| Sprøjtedyse | 40 huller |
| Spraydysehul | Φ1,2 mm |
| S1 Vandgennemstrømningshastighed | 24,5 l/min |
| S2 Vandgennemstrømningshastighed | 39,2 l/min |
| Vandtryk ved dyse | {{{0}}.03 ~ 0.30MPA |
| Controller | Programmerbar farve LCD touchskærm kontrol Ethernet-forbindelse, PC Link, USB |
Udvendigt materiale | Stålplade med beskyttende belægning |
Flere detaljer
![]() | |
Test af regnspray Hastigheds- og hastighedskontrollerede roterende regn- og sprøjtedyser | Visningsvindue Dobbeltlags hærdet glas, specialdesignet tætning, med god slagfasthed og forebyggelse af vandlækage. |
![]() | |
Pladespiller Drejetallerkenens hastighed og vinkel kan justeres på berøringsskærmen, og den kan justeres inden for standardområdet. | Berøringsskærm Fuldautomatisk programstyring, kan indstille og gemme flere automatiske programmer. |
Funktioner
1. Standarder og tilpasninger
2. Styr og juster vandgennemstrømningen
3. Eliminerer vandforbrug ved cirkulationsenhed
4. Vandtæt strømstik i testrummet
5. Automatisk vandforsyning
6. Programmerbar farvedisplay touch screen controller
7. USB og Ethernet
8. Et udsigtsvindue med visker
9. Indvendig belysning i testrum
10. Sikkerhedsbeskyttelsessystem
11. CE-mærke
LIB Service
■36 måneders garanti, livslang opfølgning
■Vi har et professionelt eftersalgsteam, hvis du har spørgsmål under drift, vil vi levere løsninger til dig med 24 timer.
■Garantitilstand:
(1). Vores virksomhed vil reparere produktet, hvis produktet, materialet i delene, design og fremstilling af produkterne rejste hardwareproblemer forårsaget af selve produktet snarere end menneskelige fejl inden for tre års garantiperiode siden datoen for afsendelse fra kunden.
(2). Vores firma reparerer produkterne, men vil opkræve basisomkostningerne for reservedelene efter garantiperioden, men service er altid gratis.
Kontakt os nu
Populære tags: jis d 0203 regnspraykammer, producenter, leverandører, fabrik, pris, pris, brugt, specifikation, til salg
Du kan også lide

















