Kontakt os
+8618700875368
Nr.6 Zhangba Først St, Xian Høj - Teknik Område, Shaanxi Provins
JISD0203 Miljøkammer
Standard: JIS D 0203
Indvendige mål (mm):1000*1000*1000 D*B*H
Regnmundstykke: 2 huller
Prøve til dyse: Ca. 400 mm
R1 Vandgennemstrømningshastighed: 1,9 l/min.
R2 Vandgennemstrømningshastighed: 3,3L/min.
S1 Vandgennemstrømningshastighed: 24,5L/min
S2 Vandgennemstrømningshastighed: 39,2L/min
Navn: JISD0203 Miljøkammer
Beskrivelse
Testbestemmelser af dagsstandardenJISD0203 Miljøkammer, i den normale brug af prøvestykket, i henhold til betingelserne i følgende tabel for at teste, undersøge dele af fugtbestandighed, vandtæthed, dræning eller ændringer i ydeevnen.
Specifikation
| Navn | JISD0203 Miljøkammer |
| Model | R-1000JIS |
| Indvendige mål (mm) | 1000*1000*1000 D*W*H |
| Overordnede mål (mm) | 1100*1460*1900 D*W*H |
| Afstand fra prøve til dyse | Ca. 400 mm |
| Regnmundstykke | 2 huller |
| Regndysehul | Φ0,5 mm |
| R1 Vandgennemstrømningshastighed | 1,9 l/min. |
| R2 Vandgennemstrømningshastighed | 3,3 l/min. |
| Sprøjtedyse | 40 huller |
| Spraydysehul | Φ1,2 mm |
| S1 Vandgennemstrømningshastighed | 24,5 l/min |
| S2 Vandgennemstrømningshastighed | 39,2 l/min |
| Vandtryk ved dyse | {{0}}.03 ~ 0.30MPA |
Materia | SUS 304 Stålplade ,A3 Stålplade |
Detaljer
![]() | |
Regnmundstykke | Inspektionsvindue |
![]() | |
Pladespiller | Controller |
Fugttest
M1: Undersøg deles ydeevne i forhold til fugt.
M2: Undersøg deles ydeevne under høje temperaturer og fugtige forhold.
Sprinkler test
R1:Undersøg ydeevnen af dele i kontakt med vanddråber.
R2:Undersøg ydeevnen af dele under indirekte eksponering for vind, regn eller stænk.
Note
Til sprinklertest og sprøjtetest installeres prøven i en afstand på ca. 400 mm fra afgangsrøret med sprinkler eller sprøjtedyse, med aksen som centrum, og afgangsrøret roteres med et forhold på ca. 23 ord i minuttet.
Populære tags: jisd0203 miljøkammer, producenter, leverandører, fabrik, pris, pris, brugt, specifikation, til salg
Du kan også lide

















