Kontakt os
+8618700875368
Nr.6 Zhangba Først St, Xian Høj - Teknik Område, Shaanxi Provins
Vandnedsænkningstestkammer
Opfyld IPX7 IPX8 teststandarder;
Overhold IEC60529;
Vandtryk: 50m vanddybdetryk (MAX: 5KG/M3);
Nyttigt volumen: Diameter 600 mm Højde 1500 mm; Navn: Regnprøvekammer Ipx8
Beskrivelse
LIB Environmental er en af de professionelle og troværdige producenter af klimatiske og miljømæssige testkamre i Kina. Udstyret med en professionel fabrik kan vi tilbyde dig vandnedsænkningstestkammer med konkurrencedygtig pris. Nu har vi højkvalitets vandnedsænkningstestkammer til salg, velkommen til at købe vores testkammer til lav pris og tjekke prisen hos vores leverandør.
Vandnedsænkningstestkammerbruges til at udføre testene for at teste graden af beskyttelse, som en produktindkapsling giver. Niveauet af beskyttelse mod vandindtrængning er repræsenteret af en IP-kode. Alle LIB-testkamre overholder fuldt ud IEC 60529 (IP-kodestandard), ISO20653 og andre internationale standarder.
Produktparametre
| Navn | Vandnedsænkningstestkammer |
| Nyttig volumen: | Diameter 600mm *Højde 1500mm. |
| Materiale | A3 stålplade, vægtykkelse 15 mm; |
| Tryk | Kan simulere 50m vanddybdetryk (MAX:5KG/M3) |
| Vandforsyning | Automatisk vandforsyning |
| Controller | Farvedisplay touch screen controller |
| Åben tilstand | pneumatisk lift med sikkerhedslås. |
| Nominel effekt | 3500W |
| Strømforsyning | AC380V 50HZ |
IPX7 IPX8
IPX7-test: ■IP X7 nedsænkningstest er defineret som nedsænkning i op til en meter vand. ■ Kravet til IPX7 vandtæthedstest er, at indtrængen af vand ikke anses for at være i skadelige mængder. Denne bestemmelse foretages, når kabinettet er nedsænket i vand under definerede tryk- og tidsbetingelser. ■De definerede betingelser kan være vand ved en bestemt temperatur. Det kan også være væske med en vis saltholdighed eller brug af andre kemikalier. ■Testdetaljerne omfatter en testvarighed på 30 minutter og en vanddybde på mindre end en meter. ■Vandnedsænkningstestkammer IPX7-klassificeret er i stand til at opfylde kravene i denne vandindtrængningstest. | IPX8-test: ■IP X8 nedsænkningstest er defineret som nedsænkning i mere end én meter vand. ■ Kravene til IPX8 vandtæthedstest er typisk fastsat af producenten, men betyder normalt: ■Udstyret er egnet til kontinuerlig nedsænkning i vand under særlige forhold. Disse specifikke betingelser bør specificeres af producenten. Typisk er udstyret hermetisk forseglet. Men med visse typer udstyr kan det betyde, at der kan komme vand ind. Hvis der er væskeindtrængning, bør det kun ske på en sådan måde, at det ikke frembringer skadelige virkninger. ■I lighed med IPX7-indtrængningstest kan væsken indeholde kemikalier. Det kan også betinges til forskellige temperaturer. ■Testvarigheden er specificeret af producenten. ■Vandnedsænkningstestkammer IPX8-klassificeret er i stand til at opfylde kravene i denne væskeindkapslingstest. |
Cpå konfiguration
![]() | ![]() |
Testområde Udvendig: Diameter 600mm *Højde 1500mm. Indvendig holder: diameter er 1200 mm, højden er 0~1500 mm justerbar. | Fodstand Bunden er en sikker fodbase, som kan fastgøres med gulvet for at øge stabiliteten |
![]() | ![]() |
Kontrolpanel Farvedisplay touch screen controller. Indbygget standard og program. | Sikker lås Låsen er 12 højstyrke runde manuelle tryklåse. Udstyret med låseværktøj. |
Certificering
LIB vandnedsænkningstestkabinet accepterer og godkendt af CE, RoHS, TUV kalibrering.
Andre produkter
Flere produkter er velkommen til at konsultere!
Vores hovedprodukter omfattede temperatur- og klimatestkamre, korrosionskamre, vejrtestere, IP-støv- og regnkamre, ozontestkammer, SO2 H2S-kammer til skadelig gas, walk-in-kamre.
Kontakt os nu!
Populære tags: vandnedsænkningstestkammer, producenter, leverandører, fabrik, pris, pris, brugt, specifikation, til salg
Du kan også lide


















