Kontakt os
+8618700875368
Nr.6 Zhangba Først St, Xian Høj - Teknik Område, Shaanxi Provins
IPX1 IPX2 regnspray testkammer
Model:R-800,R-1200;
Temperaturområde: Omgivende ~ +50 grader ;
Kamptid: 0 ~ 99H59M;
Dørlås: Elektromagnetisk lås;
urntable Rotationshastighed:1r/min (Justerbar);
Strømforsyning: 380V 50Hz;
Maksimal støj: 65 dBA;
Standard: IEC 60529, ISO20653;
Navn: IPX1 IPX2 regnspray testkammer ;
Beskrivelse
LIB Environmental er en af de professionelle og troværdige producenter af klimatiske og miljømæssige testkamre i Kina. Udstyret med en professionel fabrik kan vi tilbyde dig ipx1 ipx2 regnspray testkammer med konkurrencedygtig pris. Nu har vi højkvalitets ipx1 ipx2 regnspray testkammer til salg, velkommen til at købe vores testkammer til lav pris og tjekke prisen hos vores leverandør.
IPX1 IPX2 regnspray testkammerer designet i henhold til IEC60529 paragraf 14.2.1 og 14.2.2. Det anvendes til at simulere betingelserne for lodret dryp og dryp med 15 graders hældning, og derefter for at kontrollere, om produkterne (elektronik, armatur, elektriske komponenter, bildele osv.) kan opfylde kravene. Intet hus IPX1 IPX2-udstyr kan tilpasses efter størrelsen på testprøven.
Feature
●Tilpasning af vandspraytestkammer er til IPX1- og IPX2-testning,
●Droppladestørrelsen er 1400*1400mm,
●Dysens blænde er Φ0,4 mm,
● Afstanden fra drypdysen er 20 mm,
● Prøven kan veje over 50 kg.
Parametre
| Navn | IPX1 IPX2 regnspray testkammer |
| Model | RNH-12 |
| Indvendige mål (mm) | 1400(D)*1400(W) |
| Overordnede mål (mm) | 1600(D)*1600(W)*2500(H) |
| Oscillerende rørradius | Dripbakke type |
| Sprøjtehulsdiameter | φ0,4 mm |
| Hulafstand | 20 mm |
| Drejeskive rotationshastighed | 1r/min Justerbar |
| Controller | Programmerbar farvedisplay touch screen controller, Ethernet, USB (ekstraudstyr) |
| Kontrol af vandtryk | 1+/-0,5 mm/min for IPX1; 3+/-0,5 mm/min for IPX2 |
| Observationsvindue | Ingen bolig |
| Vandforsyningssystem | Booster pumpe, Vandrensningssystem |
| Indvendigt materiale | SUS304 rustfrit stål |
| Magt | AC380V |
Detalje design
![]() | |
| Controller Separat styreskabssystem, kan indstilles i henhold til standardprocedurer, enkel betjening | Prøve stativ Justerbar prøvestativ for at opfylde IPX1 og IPX2 testkrav |
| |
Vandfiltreringssystem Kan filtrere urenheder i postevand, effektivt forhindre blokering af udstyr | Drypbakke Justerbar drypbakke til at opfylde IPX1 og IPX2 testkrav |
IP test apparat
●Fuldt indstillet IPX1 til IPX8 IP-testapparat
●Velegnet til at bygge et helt IP-testsystem til laboratorium
●IPX1X2 vanddryptest, vandet drypper lodret
●IPX3X4 vandspraytest, i alt 8 stk oscillerende rør
●Radius er 200 mm, 400 mm, 600 mm, 800 mm, 1000 mm, 1200 mm, 1400 mm, 1600 mm
●IPX5X6 vandstråletest
●IPX7 IPX8 vandnedsænkningstest
Vores tjenester
Stor regntestmaskine til beskyttelse mod indtrængen giver one-stop-løsning.
Hvis du støder på problemer i fremtiden under testprocessen, lover vi, at vi vil give dig et svar inden for 24 timer, og løsningen leveres inden for 1-3 arbejdsdage.
Vi kan tilbyde betjeningsvideo og engelsk betjeningsmanual. Vi kan tilbyde videokonference. Hvis kunderne har brug for service på stedet.
Vi understøtter Build IP Laboratory
Populære tags: ipx1 ipx2 regnspray testkammer, producenter, leverandører, fabrik, pris, pris, brugt, specifikation, til salg
Du kan også lide
















