Kontakt os
+8618700875368
Nr.6 Zhangba Først St, Xian Høj - Teknik Område, Shaanxi Provins
IPX1 IPX2 Vanddråbetestmaskine
Model:RNH-12;
Temperaturområde: Omgivende ~ +50 grader ;
Kamptid: 0 ~ 99H59M;
Dørlås: Elektromagnetisk lås;
urntable Rotationshastighed:1r/min (Justerbar);
Strømforsyning: 380V 50Hz;
Maksimal støj: 65 dBA;
Standard: IEC 60529, ISO20653;
Navn: IPX1 IPX2 Vanddråbetestmaskine;
Beskrivelse
LIB Environmental er en af de professionelle og troværdige producenter af klimatiske og miljømæssige testkamre i Kina. Udstyret med en professionel fabrik kan vi tilbyde dig ipx1 ipx2 vanddråbetestmaskine med konkurrencedygtig pris. Nu har vi højkvalitets ipx1 ipx2 vanddråbetestmaskine til salg, velkommen til at købe vores testkammer til lav pris og tjekke prisen med vores leverandør.
IPX1 IPX2 vanddråbetestmaskineer at teste de fysiske og andre relaterede egenskaber af produkterne i miljøet af simuleret regn, såsom elektroniske og elektriske produkter lamper elektriske kabinetter elektriske komponenter. biler.motorcykler og deres dele og komponenter.
Efter testen, gennem testen for at bestemme, om produkternes ydeevne opfylder kravene for at lette produktdesign, forbedring, test og fabriksinspektion.
Specifikation
| Navn | IPX1 IPX2 Vanddråbetestmaskine |
| Model | RNH-12 |
| Indvendige mål (mm) | 1400(D)*1400(W) |
| Overordnede mål (mm) | 1600(D)*1600(W)*2500(H) |
| Oscillerende rørradius | Dripbakke type |
| Sprøjtehulsdiameter | φ0,4 mm |
| Hulafstand | 20 mm |
| Drejeskive rotationshastighed | 1r/min Justerbar |
| Controller | Programmerbar farvedisplay touch screen controller, Ethernet, USB (ekstraudstyr) |
| Kontrol af vandtryk | 1+/-0,5 mm/min for IPX1; 3+/-0,5 mm/min for IPX2 |
| Observationsvindue | Ingen bolig |
| Vandforsyningssystem | Booster pumpe, Vandrensningssystem |
| Indvendigt materiale | SUS304 rustfrit stål |
Detaljer Fordel
![]() | |
| Controller Uafhængigt styreskab, programmerbar, enkel betjening | Pladespiller I henhold til IPX1 og IPX2 teststandarder kan vinklen og højden justeres |
| |
Vandfiltreringssystem Filtrer urenheder i vandet for at forhindre tilstopning og øge udstyrets levetid | Drypbakke Juster vandflow og niveau i henhold til teststandarder |
Test standarder
●Ingen hus IPX1 regnkammer anmoder om, at dryppende vand (lodret faldende dråber) ikke har nogen skadelig virkning. Testvarighed: 10 minutter, svarende til 1 mm/minut.
●IEC60529 ipx2 regnspray testkammer anmodning Lodret dryppende vand må ikke have nogen skadelig virkning, når kabinettet vippes i en vinkel på op til 15 grader fra sin normale position. Testvarighed: 10 minutter (2,5 min i hver af 4 faste vippepositioner). Vand svarende til 3 mm/minut.
Funktioner
1. Til IPX1- og IPX2-testning
2. Vedtager vægmonteringsstruktur, opfylder fuldstændigt kravene i IEC60529.
3. Skallen og pladespilleren er lavet af SUS304 rustfrit stål, for at sikre rustfrit til lang tids brug.
4. IPX1 og IPX2 testenhed udstyret med flowmåler, kan nøjagtigt manuelt justere flowmåleren.
5. De kegleskarpe dyser er lavet af messing og er nemme at skifte. Det rustfrit stål beskyttende dæksel under dyserne kan beskytte brugeren mod skader.
6. Udstyr med filter med høj nøjagtighed, filterelementet kan skiftes regelmæssigt.
7. Drypbrættet kan løfte sig og stopper automatisk ved positionen 200 mm øverst på testprøven.
8. Kontrolsystem: 7 tommer berøringsskærm+ Panosonic PLC.
9. Custom made
Vi er specialiserede i at producere alle slags IPX1 til PX8 vandtætte testudstyr,
Populære tags: ipx1 ipx2 vanddråbe test maskine, producenter, leverandører, fabrik, pris, pris, brugt, specifikation, til salg
Du kan også lide
















