Kontakt os
+8618700875368
Nr.6 Zhangba Først St, Xian Høj - Teknik Område, Shaanxi Provins
Intet hus IPX1 IPX2 testudstyr
Varenr.:RNH-12;
Temperaturområde: Omgivende ~ +50 grader ;
Kamptid: 0 ~ 99H59M;
Dørlås: Elektromagnetisk lås;
urntable Rotationshastighed:1r/min (Justerbar);
Strømforsyning: 380V 50Hz;
Maksimal støj: 65 dBA;
Standard: IEC 60529, ISO20653;
Navn: Nej Hus IPX1 IPX2 testudstyr;
Beskrivelse
LIB Environmental er en af de professionelle og troværdige producenter af klimatiske og miljømæssige testkamre i Kina. Udstyret med en professionel fabrik kan vi tilbyde dig intet hus ipx1 ipx2 testudstyr med konkurrencedygtig pris. Nu har vi ipx1 ipx2 testudstyr af høj kvalitet uden boliger til salg, velkommen til at købe vores testkammer til lav pris og tjekke prisen hos vores leverandør.
Intet hus IPX1 IPX2 testudstyranvendes til at teste skallens vandtætte effekt af elektronik, bil og kommunikation, ved hjælp af regnsimulering til at teste produktets vandtætte ydeevne og vurdere produktets vandtætte ydeevnes tabsklassificering.
Specifikation
| Navn | Intet hus IPX1 IPX2 testudstyr |
| Model | RNH-12 |
| Indvendige mål (mm) | 1400(D)*1400(W) |
| Overordnede mål (mm) | 1600(D)*1600(W)*2500(H) |
| Oscillerende rørradius | Dripbakke type |
| Sprøjtehulsdiameter | φ0,4 mm |
| Hulafstand | 20 mm |
| Drejeskive rotationshastighed | 1r/min Justerbar |
| Controller | Programmerbar farvedisplay touch screen controller, Ethernet, USB (ekstraudstyr) |
| Kontrol af vandtryk | 1+/-0,5 mm/min for IPX1; 3+/-0,5 mm/min for IPX2 |
| Observationsvindue | Ingen bolig |
| Vandforsyningssystem | Booster pumpe, Vandrensningssystem |
| Indvendigt materiale | SUS304 rustfrit stål |
Detaljer Fordel
![]() | |
Programmerbar controller | Pladespiller |
| |
Vandfiltreringssystem | Drypbakke |
Test standarder
IPX1 IPX2-testning af drypvand er designet i overensstemmelse med de relevante standardkrav i IEC60529:2001 Beskyttelsesgrader leveret af indkapslinger (IP-kode).
Funktioner
1. Velegnet til IPX1, IPX2 test.
2. Ingen husstruktur, drypbakke kører jævnt.
3. Udstyrsstativ, prøvepladespiller, alt lavet af højkvalitets aluminium og SUS304 rustfri stålplader, for at sikre, at langtidsbrug ikke ruster.
4. Vandtankløftedrev: Skrue (SUS303 rustfrit stål), møtrik betyder drivende bevægelser, har faldsikring og andre sikkerhedsfunktioner.
5. En dråbe regnbræt: vakuumdesign, ved hjælp af høj rustfast fremstilling af rustfrit stål, holdbart.
6. Regnfald: flowmåler leveres med kontrolventil, manuel justering.
7. Nedbørsenhed kan automatisk løfte,
8. Drypvandtæt testnål til testmaskine: 0,4 mm diameter, helt i overensstemmelse med teststandarden; aftagelig type, nem at udskifte.
9. Filtreringsforanstaltninger: enheden med en høj nøjagtighed af filteret, kan effektivt filtrere urenhederne i vandet, filteret kan udskiftes regelmæssigt.
Agenter over hele verden
IEC60529 ipx1 ipx2 ingress tester giver 3 års garanti efter service
LIB-agenter og servicecentre rundt om i verden til at levere LIB-produkter, installation og vedligeholdelsesservice til brugere. Gør alt er enkelt og bekvemt.
Kontakt os for bureauoplysninger
Populære tags: ingen bolig ipx1 ipx2 testudstyr, producenter, leverandører, fabrik, pris, pris, brugt, specifikation, til salg
Du kan også lide















