Kontakt os
+8618700875368
Nr.6 Zhangba Først St, Xian Høj - Teknik Område, Shaanxi Provins
IEC60529 IPX3 IPX4 laboratorieudstyr
Model:RNH-12;
Temperaturområde: Omgivende ~ +50 grader ;
Kamptid: 0 ~ 99H59M;
Dørlås: Elektromagnetisk lås;
urntable Rotationshastighed:1r/min (Justerbar);
Strømforsyning: 380V 50Hz;
Maksimal støj: 65 dBA;
Standard: IEC 60529, ISO20653;
Navn: IEC60529 IPX3 IPX4 laboratorieudstyr;
Beskrivelse
LIB Environmental er en af de professionelle og troværdige producenter af klimatiske og miljømæssige testkamre i Kina. Udstyret med en professionel fabrik kan vi tilbyde dig iec60529 ipx3 ipx4 laboratorieudstyr til en konkurrencedygtig pris. Nu har vi højkvalitets iec60529 ipx3 ipx4 laboratorieudstyr til salg, velkommen til at købe vores testkammer til lav pris og tjekke prisen hos vores leverandør.
IEC60529 IPX3 IPX4 laboratorieudstyrer gældende for vurdering af kapslingsbeskyttelsesgrad af elektroniske apparater og produkter. Det sigter mod at teste indkapslingens vandtætte ydeevne ved at teste den skadelige virkning på apparatet, når der kommer vand ind i kabinettet.
IPX3 IPX4 Regnfaldstester til kontrol af beskyttelse mod indtrængning af vand for at verificere beskyttelsesgrader IPX3"Beskyttelse mod sprøjtevand" og IPX4 "Beskyttelse mod vandsprøjt"
Specifikation
| Navn | IEC60529 IPX3 IPX4 laboratorieudstyr |
| Model | RNH-34 |
| Indvendige mål (mm) | I henhold til størrelsen på IPX3X4 oscillerende rør |
| Overordnede mål (mm) | Usikker |
| Oscillerende rørradius | 200 mm, 400 mm, 600 mm, 800 mm, 1000 mm, 1200 mm, 1400 mm, 1600 mm |
| Svingvinkel på oscillerende rør | 0 til ±180 grader Justerbar |
| Sprøjtehulsdiameter | φ0,4 mm |
| Hulafstand | 50 mm |
| Drejeskive rotationshastighed | 1r/min Justerbar |
| Controller | Programmerbar farvedisplay touch screen controller, Ethernet, USB (ekstraudstyr) |
| Kontrol af vandtryk | Flowmåler |
| Observationsvindue | Ingen bolig |
| Vandforsyningssystem | Opbevaringsvandsbeholder, Boosterpumpe, Automatisk vandforsyning, Vandrensningssystem |
| Indvendigt materiale | SUS304 rustfrit stål |
| Magt | AC380V |
Detaljer Fordel
![]() | |
| Controllerkomponenter Drypvandtæt testmaskine udstyrer PLC og berøringsskærm intelligent kontrolsystem | Oscillerende rør 1200 (IPX3), 3600 (IPX4) eller brugerdefineret 4s for 2*1200, 12s for 2*3600 eller brugerdefineret |
![]() | |
Pladespiller Pladespillerhastighed 1-5r/min (justerbar) Udstyret med vandtæt strømforsyning | Tilpas og valgfrit 200 mm, 400 mm, 600 mm, 800 mm, 1000 mm, 1200 mm, 1400 mm, 1600 mm |
Overensstemmende med standarder
IEC 60529-2013 "Beskyttelsesgrader leveret af kabinet (IP-kode)" IPX1, IPX2, IPX3, IPX4, IPX5, IPX6 og IPX7
IEC 60598-1-2017 "Luminaries-Part1: Generelle krav og tests"
Ingen bolignedbørstestlaboratorieudstyr
vand drypper ved grader IPX1 og IPX2
vandsprøjtning og sprøjt ved grader IPX3 og IPX4.
vandstråler ved grader IPX5 og IPX6
midlertidig nedsænkning i vand ved grad IPX7
Sikkerhedsbeskyttelse
iec60529 ipx1 ipx2 ingress tester udstyre fasesekvensbeskyttelse, lækagebeskyttelse, vandmangelbeskyttelse, unormal beskyttelse
Kontakt os for bureauoplysninger
Populære tags: iec60529 ipx3 ipx4 laboratorieudstyr, producenter, leverandører, fabrik, pris, brugt, specifikation, til salg
Du kan også lide















